СПОРТ АВИРАЛТЫН УЛСЫН АВАРГА-2019

Тэмцээн уралдааны мэдээ 2019-05-20
Монголын Уулчдын Үндэсний Холбооны календарьчлагдсан төлөвлөгөөний дагуу хийгддэг Спорт авиралтын Улсын аварга шалгаруулах тэмцээн 2019 оны 05-р сарын 18-19-ны өдрүүдэд 7 дахь удаагаа амжилттай зохион байгуулагдаж нийт 10 клубын 86 тамирчин хурд хүч, авхаалж самбаагаа сорьсон сайхан тэмцээн болж өндөрллөө.
Увс аймгийн спорт авиралтын холбоо Монголын уулчдын үндэсний холбооны гишүүн клубын батламжаа гардан авч отгон гишүүнээр бүртгэгдлээ.
"Mongolia Expeditions" тамирчин Д.Отгонхүү
"Хайрхан аялагч" клубын тамирчин С.Энх-Оюун нар спортын Дэд мастерын цол тэмдэгээр энгэрээ мялаалаа.
 
1. Хурдны төрөлд
 
Эрэгтэй өсвөр насны ангилалд:
1. 1-р байр-Увс спорт авиралтын холбооны тамирчин Б.Түвшинбаяр
2. 2-р байр- РТУ клубын тамирчин Б.Ариундөл
3. 3-р байр- Увс спорт авиралтын холбооны тамирчин Э.Номинтэнгэр
4. Тусгай байр-Увс спорт авиралтын холбооны тамирчин
Д.Тогтохбаяр
Эмэгтэй өсвөр насны ангилалд:
1. 1-р байр-Урса спорт бэлтгэлийн төвийн тамирчин О.Тэлмэн
2. 2-р байр- Сутайн бор клубын тамирчин Б.Азбаяр
3. 3-р байр- Сутайн бор клубын тамирчин тамрчин Ж.Буянзаяа
4.Тусгай байр- УБ аялагч клубын тамирчин Д.Сэцэн
Эрэгтэй залуучуудын насны ангилалд:
1. 1-р байр-УБ аялагч клубын тамирчин Ч.Мандахбаяр
2. 2-р байр-Сутайн бор клубын тамирчин тамрчин С.Золжаргал
3. 3-р байр-РТУ клубын тамирчин Б.Билгүүн
4. Тусгай байр-УРСА спорт бэлтгэлийн төвийн тамирчин Б.Амагалантөгс
Эмэгтэй залуучуудын насны ангилалд:
1. 1-р байр- Сутайн бор клубын тамирчин Н.Сэлэнгэ
2. 2-р байр- Саммит клубын тамирчин Ц.Анар
3. 3-р байр-РТУ клубын тамирчин С.Бадамханд
4. Тусгай байр-Хайрхан аялагч клубын тамирчин
С.Энх-Оюун
Эрэгтэй насанд хүрэгчдийн насны ангилалд:
1. 1-р байр-Хайрхан аялагч клубын тамирчин Д.Баасандорж
2. 2-р байр-Саммит клубын тамирчин Б.Алтангэрэл
3. 3-р байр-Ворлд Саммит клубын тамирчин Л.Нямбаяр
4. Тусгай байр-Сутайн бор клубын тамирчин О.Сайханжаргал
Эмэгтэй насанд хүрэгчдийн насны ангилалд:
1. 1-р байр-Хайрхан аялагч клубын тамирчин Б.Дэнсмаа
2. 2-р байр- Сутайн бор клубын тамирчин Б.Ариунбаяр
3. 3-р байр-Саммит клубын тамирчин О.Ууганцэцэг
4. Тусгай байр- УБ аялагч клубын тамирчин Ц.Мөнхзул
2. Техникийн төрөлд:
Эрэгтэй залуучуудын насны анилалд:
1. 1-р байр-УБ аялагч клубын тамирчин Ч.Мандахбаяр
2. 2-р байр-УРСА спорт бэлтгэлийн төвийн тамирчин А.Мөнхболд
3. 3-р байр-Саммит клубын тамирчин М.Түвшинсанаа
4. Тусгай байр-РТУ клубын тамирчин Б.Билгүүн
Эмэгтэй залуучуудын насны ангилалд:
1. 1-р байр-Хайрхан аялагч клубын тамирчин
С.Энх-Оюун
2. 2-р байр- Саммит клубын тамирчин Ц.Анар
3. 3-байр- РТУ клубын тамирчин С.Бадамханд
4.Тусгай байр-Саммит клубын тамирчин А.Мөнхзул
Эрэгтэй насанд хүрэгчдийн насны ангилалд:
1. 1-р байр-Хайрхан аялагч клубын тамирчин Д.Баасандорж
2. 2-р байр-Ворлд Саммит клубын тамирчин Л.Нямбаяр
3. 3-р байр-Mongolia Expedition тамирчин Д.Отгонхүү
4.Тусгай байр-Сутайн бор клубын тамирчин Н.Хэрлэн
Эмэгтэй насанд хүрэгчдийн насны ангилалд:
1. 1-р байр-Хайрхан аялагч клубын тамирчин Б.Дэнсмаа
2. 2-р байр-Саммит клубын тамирчин О.Ууганцэцэг
3. 3-р байр-УБ аялагч клубын тамирчин А.Отгонсүрэн
4.Тусгай байр-Сутайн бор клубын тамирчин Б.Ариунбаяр
3. Боулдерингийн төрөлд:
Эрэгтэй залуучуудын насны ангилалд:
1. 1-р байр-УБ аялагч клубын тамирчин Ч.Мандахбаяр
2. 2-р байр-Саммит клубын тамирчин М.Түвшинсанаа
3. 3-р байр-РТУ клубын тамирчин Б.Билгүүн
4. Тусгай байр-РТУ клубын тамирчин Д.Ижилмөрөн
Эмэгтэй залуучуудын насны ангилалд:
1. 1-р байр-Саммит клубын тамирчин Ц.Анар
2. 2-р байр-РТУ клубын тамирчин С.Бадамханд
3. 3-р байр-Сутайн бор клубын тамирчин Н.Сэлэнгэ
4.Тусгай байр-РТУ клубын тамирчин А.Золжаргал
Эрэгтэй насанд хүрэгчдийн насны ангилалд:
1. 1-байр-Хайрхан аялагч клубын тамирчин Д.Баасандорж
2. 2-р байр-Ворлд Саммит клубын тамирчин Л.Нямбаяр
3. 3-р байр-УРСА спорт бэлтгэлийн төвийн тамирчин Т.Оч
4.Тусгай байр-Саммит клубын тамирчин Б.Алтангэрэл
Эмэгтэй насанд хүрэгчдийн насны ангилалд:
1. 1-р байр- Саммит клубын тамичрин О.Уугагцэцэг
2. 2-р байр- Хувиараа тамирчин Б.Баярцэцэг
3. 3-р байр-Улаанбаатар аялагч клубын тамирчин Ц.Мөнхзул
4. Тусгай байр- УБ аялагч клубын тамирчин А.Отонсүрэн
Багийн дүнгээр:
Тэргүүн байр-Хайрхан аялагч клуб
Дэд байр-Улаанбаатар аялагч клуб
Гутгаар байр-Сутайн бор клубын 1-р баг тус тус шалгарлаа.
Нийт оролцсон баг тамирчиддаа халуун баяр хүргэе.
Монголын Уулчдын Үндэсний Холбоо
2019 оны 5-р сарын 20-ны өдөр

Эх сурвалж: АЖЛЫН АЛБА

Бидэнтэй холбоо барих

Уулын спортын хувцас хэрэгсэл борлуулдаг болон бусад уулын спорттой холбоотой ажилладаг аж ахуйн нэгж, олон улсын байгууллагуудыг хамтран ажиллахыг урьж байна.


Монгол улс,
Улаанбаатар хот, Сүхбаатар дүүрэг,
1-р хороо, Бизнес товер-2, 303 тоот

Утас: 77110306

info@mountain.mn